Užuolaidos jūsų namams suteiks jaukumo ir subtilios elegancijos. Itin plati audinių pasiūla atitiks išrankiausių klientų poreikius, tačiau neskubėkite priimti sprendimo – neapgalvotas pasirinkimas gali sudarkyti ilgai kurtą interjerą. Užuolaidų salonas pateikia kelias laiko patikrintas rekomendacijas, padėsiančias priimti optimaliausią sprendimą individualiu atveju.
Galvokite iš anksto
Vienas svarbiausių etapų – iš anksto apgalvoti užuolaidų dizainą ir stilių. Jei nežinote, kokių užuolaidų norite, eidami į parduotuvę stipriai rizikuojate – greičiausiai išsirinksite užuolaidas, kurios nederės jūsų interjere. Paprastai tokiu atveju priimamas itin staigus sprendimas ir pasirenkamas audinys, puikiai atrodantis užuolaidų parduotuvėje, tačiau visiškai nederantis prie jūsų gyvenamosios erdvės. Dizaineriai pataria apie užuolaidas galvoti dar pirminėje būsto įrengimo stadijoje. Be to, projektavimo etape paprastai apgalvojama ir tiesioginė užuolaidų funkcija – ar ieškote dekoratyvinio gaminio, ar apsaugos nuo saulės, ar abiejų viename.
Užuolaidų tipai ir formos
Itin plati užuolaidų pasiūla stebina formų ir tipų galimybėmis. Klientai gali rinktis klasikines užuolaidas, austrietes, romanetes, širmas. Paprastai užuolaidų tipą ir formą lemia kuriamo interjero pobūdis, pvz., moderniame interjere puikiai atrodys širmos ar romanetės, o klasikiniame – naktinių ir dieninių užuolaidų derinys. Vakarų Europoje pastarasis sprendimas sulaukia didžiausio pirkėjų dėmesio. Šiuo atveju reikia prisiminti, kad užuolaidų audinys gali skirtis, t. y. naktinės užuolaidos gali būti aklinai saugančios nuo šviesos, gali būti pusiau permatomos, pusiau skaidrios, skirtingo tankumo ir t. t. Konkretus sprendimas priklauso nuo to, kurioje pusėje yra langai ir ar jiems keliami griežti apsaugos nuo saulės reikalavimai, pvz., greičiausiai miegamajame norėsite ramiai ilsėtis, tačiau svetainėje aklinos šviesos apsaugos neprireiks.
Audinių spalvos ir raštai
Kitas klausimas – audinio spalva ir raštas. Interjero dizaineriai teigia, kad griežtų taisyklių čia nėra. Iš tiesų, tai kūrybinė erdvė, orientuota į individualius pirkėjų pageidavimus. Renkantis užuolaidas, reikėtų vadovautis universaliomis taisyklėmis ir prisiminti, kad tamsūs tonai vizualiai mažina erdvę, o šviesūs – ją padidina. Be to, šviesių spalvų audiniai labiau tiks moderniam namų interjerui, tamsesni – klasikiniam būstui. Įprastai užuolaidos derinamos su sienų ar grindų spalva, tačiau gali būti derinamos ir su baldais arba tapti esminiu patalpos akcentu ir išsiskirti unikaliu raštu. Tiesa, rinkdamiesi neįprastus tonus ar ryškiaspalvius sprendimus, pasitarkite su šios srities specialistais, kad patalpa išlaikytų harmoningą visumą ir netaptų namų stiliaus nesėkme.