Mokykloje reikėdavo dovanoti gėles

Gėlės dovanomsMan dirbtinės gėlės primena tas gėles, su kuriomis turėdavau daugiausiai reikalų. Tai gėlės, kiekvieną rugsėjį nešamos į mokyklą mokytojoms.

Pirma klasė

Tai nesusipratimų ir naujo gyvenimo pradžios metai. Pirmoje klasėje tėveliai stengiasi suruošti labai daug visko, nieko svarbaus nepamiršti. Aišku, svarbiausia būdavo viską sužiūrėti mamai, nes tėčiai retai tokiais reikalais rūpinasi. Tai, kad reikės mokytojoms nešti gėlių, žinojome jau iš anksto, aš ir brolis. Siūliau panaudoti dirbtinės gėlės puokštes, bet buvau išjuokta. Tėveliai pamokė, jog tokiomis iškilmingomis progomis reikia dovanoti gražią gyvą gėlę, o ne kažką, kas stovės amžinai ir išliks kambario dekoracija, bet nieko neprimins apie tave.

Atsimenu tą gyvą procesiją, kai mes, pirmokai, vedami dvyliktokų, su sąsiuviniais rankomis ir gėlėmis, ėjome eilute, skambindami varpeliais. Iš tiesų, juk nebūtina daryti tiek daug visokių keistų ritualų, tačiau kažkodėl jie daromi. Taip, gražu atnešti gėlę mokytojai pirmai. Bet seniau turbūt būdavo nešama gėlė iš laukų, o gal nebūtinai gėlė, gal ir koks nors kitoks augalas, pavyzdžiui, vaisių krepšelis. O dar, kai pagalvoji, taip pat nebūdavo ir tokios didelės šventės mokykloje. Jeigu žvelgtume į senus laikus, turbūt rastume tradiciją kaimuose tiesiog šiaip vaikams būti atvestais į mokyklą Rugsėjo 1 – ąją, o paskui būti pasveikintiems namuose savo šeimos. Žinoma, kunigo pasveikinimas galėjo būti jau ir tais laikais. Nesunku būtų surasti ir tokių vaikučių, kurie taip jaudinosi ir bijojo Rugsėjo 1 – osios, kad net iš baimės susirgo.

Vėliau

Aišku, vėliau daug kam gali imti kilti klausimų. Kiekvienas vaikas reaguoja savaip. Gal kažkas užauga kaip koks nors pankas, anarchistas, nemėgstantis eiti pagal sistemą. Kiti gi lieka ištikimi klasikai. Besipriešinantis moksleivis tyčia ignoruos visus ritualus, tame tarpe ir spjaus į dovanojamas gėles, nei pats neš, nei gauti norės. Turbūt ir į oficialias šventes ateis su plėšytais džinsais ir odine striuke. Klasikos mylėtojai nekels klausimo, kodėl jie turi kasmet nešti po gėlę mokytojams. Neš ir neklausinės, ir nesigilins. Klasikos mylėtojams ir patiems patiks paklusti visoms ceremonijoms. Merginos pasidarys šukuosenas ir pasirūpins turėti gražią suknelę bei batelius, kai ateis laikas eiti į kokį nors oficialų vakarėlį. Drąsesni vyrukai padainuos su kostiumais kokią dainą mokytojoms, taip pat ir praves renginį, padeklamuos eilėraštį. Tada ir dirbtinės gėlės, visur puošiančios salę, tiks puikiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *